Peeling na vlasy: K čemu je dobrý a jak vybrat správně?

Když se řekne peeling, většina lidí si hned vybaví peeling na obličej a na tělo. Věděli jste ale, že existuje i speciální peeling na vlasy a na pokožku hlavy? Jelikož jsou ale vlasy citlivé na jakékoliv poškození, je třeba vědět, jaká má použití vlasového peelingu specifika. Pokud chcete vědět o tomto tématu něco víc, pak určitě pokračujte ve čtení.

Peeling je termín, který označuje odstranění odumřelých částeček kůže za použití pasty, krému nebo jiné substance, která obsahuje abrazivní částice. Tyto částice mohou být hrubě mleté a může jich být hodně, nebo naopak může jít o hodně jemný peeling, který je vhodný i pro citlivou pokožku.

V poslední době se stal populární i peeling na vlasy. Nelze však postupovat stejně, jako u peelingu těla, protože by mohlo dojít k vážnému poškození jejich struktury.

Co vše byste tedy měli o peelingu vlasů a pokožky hlavy vědět?

Co je to peeling na vlasy

Technicky vzato nejde o peeling vlasů, ale o peeling pokožky hlavy, ze které vaše vlasy rostou. Stejně jako v případě normálních peelingů na tělo při něm dochází k odstranění odumřelých částeček kůže.

co je to peeling na vlasy účinky

Kdy pomůže a jeho účinky

Peeling vlasové pokožky má mnoho zajímavých benefitů.

Patří mezi ně:

V případě, že vám vlasy padají, nebo se hodně lámou, peeling vlasové pokožky může mít na kondici vašich vlasů taktéž pozitivní vliv. V neposlední řadě je jeho velkou výhodou, že ho mohou používat ženy se všemi typy vlasů.

Jak vybrat vlasový peeling?

V ideálním případě si vybírejte šetrný a jemný peeling, který nezpůsobí poranění kůže, a zároveň ji nepodráždí. Také se zkuste přednostně peelingy od kadeřnických značek, které budou lépe sedět potřebám pokožky hlavy.

Dále se zaměřte na to, jaké má peeling vlasů aktivní složky. Některé jsou totiž dobré pro redukci nadměrné mastnoty (například jíl) a další mohou prospívat suché pokožce hlavy (například olivový olej). Primárně si také vybírejte peelingy, které obsahují přírodní složky.

vlasový peeling

Co dalšího můžete udělat pro své vlasy?

Peeling vlasové pokožky, který budete provádět cca jednou týdně, můžete doplnit i dalšími kroky, které vlasům zajistí perfektní péči.

V první řadě nezapomínejte na kvalitní vnitřní výživu, protože vlasy potřebují ke svému zdraví a růstu velké množství živin. Důležitý je pro ně vitamín C, vitamín E, vitamín A, vitamíny skupiny B, zinek a mnoho dalších. Součástí doplňků stravy na vlasy bývají i bylinky. Ve složení můžete najít třeba kopřivu dvoudomou a přesličku rolní. Dobrou službu odvedou i pivovarské kvasnice, které jsou taktéž dobrým zdrojem vitamínů skupiny B.

Dále svým vlasům prospějete, když:

V neposlední řadě také nezapomínejte na správné česání. Například ženy s kudrnatýma a vlnitýma vlasama by si je měly česat při aplikaci kondicionéru. Při mytí vlasů také nepoužívejte příliš horkou vodu a vlasy (krátce) zabalte do ručníku z mikrovlákna, který je rychle zbaví vlhkosti, ale zároveň nepoškodí jejich strukturu.

Postup je tedy takový, že výživu vlasů, kterou zajistí dlouhodobé užívání doplňků stravy na vlasy s vitamíny a bylinkami, doplníte peelingem vlasové pokožky a dalšími kroky správné péče o vlasy, které jsme zmínili v našem dnešním článku.

Srovnání - nejlepší vitamíny na vlasy


Vlasimo



Venira



Curapil


Vlasové hnojivo



Evelle







365-489 Kč


633-699 Kč


466-594 Kč


344 Kč


1519 Kč


19 účinných látek

19 účinných látek

6 účinných látek

7 účinných látek

10 účinných látek

Napsat komentář