Přírodní barva na vlasy: Proč ji používat

Málokterá žena je spokojená s barvou vlasů, která jí byla dána do vínku. Výrobci to moc dobře vědí, protože nám předkládají celou řadu přirozených i zcela nepřirozených odstínů. Ne každý z nich je ale přírodní. Dnes se proto mrkneme, co vše barvení přírodní barvou na vlasy obnáší.

Kadeřníci to v dnešní době opakují stále častěji. Lidé by se neměli barvit svépomocí doma. Zvlášť, pokud se jim dostane do ruky barva zakoupená v drogerii. Údajně proto, že tento typ barev je mnohem agresivnější a může mít vliv na kvalitu vlasů. 

Opravdu je ale mezi barvami ze salonu a z drogerie takový rozdíl? Případně, existuje nějaká alternativa, jak se barvit přírodní barvou na vlasy doma bez toho, aniž by to vyžadovalo návštěvu kadeřnického salonu? A pojí se s přírodními barvami na vlasy i nějaké nevýhody?

Na všechny tyto otázky si zkusíme odpovědět v následujících několika odstavcích.

Charakteristika přírodní barvy na vlasy

Přírodní barvy na vlasy bývají o poznání šetrnější než ty, které nám předkládá většina masových výrobců. I oni se přitom často snaží používat fráze, které v nás mají vzbudit dojem, že je jejich produkt šetrný.


V první řadě by přírodní barva na vlasy neměla obsahovat amoniak. A v podstatě i veškeré další přidané (chemické) látky. Nehledě na to, zda mají vylepšovat účinky barvy. To jde ruku v ruce s tím, že přírodní barvy nemusí mít oproti těm syntetickým tak výrazné odstíny. Výsledek je tedy mnohem nenápadnější.

barevné vlasy

Výhody a nevýhody

Z předchozích několika řádků je zcela zřejmé, že ačkoliv má používání přírodních barev na vlasy spoustu výhod, budou nejspíš vykoupené i nějakou tou uživatelskou nevýhodou.

Mezi výhody patří:

  • Skutečnost, že nejsou toxické
  • Menší zátěž pro planetu
  • Menší zátěž pro vlasy
  • Skutečnost, že podtrhnou krásu vaší kštice
  • Snadná práce s nimi

Mezi nevýhodami naopak najdeme:

  • Horší dostupnost opravdu přírodních barev
  • Riziko alergické reakce (ačkoliv se to skloňuje především u chemických barev, i přírodní extrakty mohou u někoho vyvolat podráždění)
  • Slabší sílu (odstíny budou málokdy stejně intenzivní jako ty, kterých dosahujeme klasickými barvami)
  • Rozdílné výsledky během barvení (stačí trochu jiné poměry, nebo jinak dlouhá doba působení)

Henna na vlasy

Hodně žen se rozhodne, že dá přednost henně. Jak ale víme z různých příběhů, i její používání má nějaká svá specifika a pravidla. 
Ačkoliv je oblíbená (především kvůli tomu, že vlasy jsou po jejím použití hezky silné a lesklé), mějte na paměti, že hennu se nedá (při pozdější změně názoru) zesvětlit. Musíte ji prostě nechat odrůst. Což může být pro některé ženy překážka. (Protože velké odrosty nevypadají ani trochu hezky.) Aplikace henny na vlasy je také mnohem špinavější (texturou připomíná bahno a občas jí kousek z vlasů odpadne). Doba působení je také mnohem delší. Podle požadovaného odstínu ji můžete mít na hlavě klidně i 6 hodin.

barva na vlasy

Poslední důležitou informací, kterou by měly ženy o používání henny na vlasy znát je skutečnost, že na hennu často nelze aplikovat žádnou chemickou barvu. Jinak hrozí nežádoucí a poněkud děsuplné reakce. (Z vlasů se může kouřit.) To vše jsou důvody, proč si aplikaci henny opravdu důkladně promyslet. I přes veškerá její pozitiva.

Jak poznat skutečně přírodní barvy na vlasy?

V první řadě byste se měli zajímat o složení, ve kterém by měly být jen názvy rostlin a žádná chemie. Také dejte sbohem barvám, které se musí míchat s peroxidem. Jistým vodítkem je i to, zda se barva prodává v tubě, nebo v prášku. (Přírodní barvy jsou většinou prášek, který se míchá s vodou, nebo s jinou běžně dostupnou tekutinou.) Proto se nenechte zmást reklamou, nebo hezkou papírovou krabičkou.

Alternativa

Používání přírodních barev na vlasy je velmi specifická disciplína, která není pro všechny. Nejen kvůli odlišné přípravě a aplikaci, ale i kvůli finálním výsledkům. Pokud si na plně přírodní barvy typu henna netroufáte, ale i přesto chcete používat méně invazivní řešení, obstarejte si kadeřnické barvy na přírodní bázi. Ačkoliv nejde o plně přírodní variantu, rozhodně se jedná o krok správným směrem.

Srovnání - nejlepší vitamíny na vlasy


Vlasimo



Venira



Curapil


Vlasové hnojivo



Evelle







365-489 Kč


633-699 Kč


466-594 Kč


344 Kč


1519 Kč


19 účinných látek

19 účinných látek

6 účinných látek

7 účinných látek

10 účinných látek

Napsat komentář